Nimes, etken maddesi nimesulid olan bir ilaçtır ve ateş düşürücü özelliği bulunmaktadır. Ancak, diğer ateş düşürücülere (örneğin parasetamol veya ibuprofen) kıyasla daha güçlü bir etkiye sahip olması ve bazı yan etki riskleri taşıması nedeniyle genellikle ilk tercih olarak kullanılmaz. Doktor tavsiyesi üzerine ve diğer ateş düşürücülerin yetersiz kaldığı durumlarda kullanılabilir. Özellikle çocuklarda kullanımı konusunda dikkatli olunmalıdır ve doktor önerisi olmadan kullanılmamalıdır. Nimes'in yan etkileri arasında mide rahatsızlıkları, karaciğer sorunları ve alerjik reaksiyonlar sayılabilir.
Ne Demek sitesindeki bilgiler kullanıcılar vasıtasıyla veya otomatik oluşturulmuştur. Buradaki bilgilerin doğru olduğu garanti edilmez. Düzeltilmesi gereken bilgi olduğunu düşünüyorsanız bizimle iletişime geçiniz. Her türlü görüş, destek ve önerileriniz için iletisim@nedemek.page